Majówka 2023 » Chorwacja / Majówka w Dubrowniku ! 2023 autokarem
Chorwacja / Majówka w Dubrowniku ! 2023 autokaremChorwacja

Majówka w Dubrowniku 2023

 śniadanie+obiadokolacja


Opis oferty

 

Chorwacka majówka - to idealna propozycja dla miłośników zwiedzania, odpoczynku oraz dobrej zabawy. Z nami zwiedzisz najpiękniejsze i najsłynniejsze Chorwackie zakątki, takie jak miasteczko Ston - słynące z najdłuższych murów obronnych, następnie Dubrownik - Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kolejne urokliwe miejsca, w których odnajdziemy nutkę rzymskiej przeszłości to Split i Trogir. W międzyczasie weźmiemy udział w Wieczorze Dalmatyńskim i imprezie integracyjnej. Przed wyjazdem w drogę powrotną odwiedzimy Górę Objawień w Medjugorie oraz kamienny most w Mostarze.

 

Dzień 1:

(28.04.2023)

wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Chorwacji.

Dzień 2:

(29.04.2023) wjazd na teren Chorwacji w godzinach porannych i przejazd na południe w kierunku malowniczej Dalmacji. Przyjazd na miejsce, zakwaterowanie w Hotelu Labineca *** w miejscowości Gradać. Obiadokolacja. Nocleg.

 


 

Dzień 3:

(30.04.2023) śniadanie, wypoczynek, plażowanie i kąpiele w morzu.

Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.
 


Dzień 4 - 5:

(01.05-02.05.2023) wypoczynek i realizacja programowych wycieczek:

* wycieczka do Dubrownika wraz z wizytą w miasteczku Ston

Ston to tzw. brama do Półwyspu Peljesac. Słynie z najdłuższych murów obronnych w całej Europie, a samo miasteczko jest bardzo klimatyczne i warte odwiedzenia. Warto tam przyjechać, bo widok z murów zapamiętuje się na zawsze. Ston otoczony jest 890-metrowymi średniowiecznymi murami miejskimi z czasów Republiki Dubrownickiej. Ten system fortyfikacji utworzony wokół miasta skutecznie zapobiegał zdobyciu miasta przez Turków.

Dubrownik nazywany jest Perłą Adriatyku. Stare miasto w Dubrowniku jako zespół miejski w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Do najważniejszych atrakcji turystycznych tego wyjątkowego miasta poza starówką należą: Mury Miejskie Wzgórze Srd ,Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego, Klasztor i kościół Franciszkanów, Stradun, Pałac. Wśród tych licznych zabytków powstawały sceny do serialu Gra o Tron" czy jednej z części Gwiezdnych Wojen".Warte zwiedzania są min.:Zachodnia Zatoka (Zatoka Pile) - jedno z piękniejszych miejsc w Dubrowniku, z którego można podziwiać Twierdzę Bokar oraz Lovrijenac,

Baszta Bokar stanowiąca część murów miejskich Dubrownika,

Pałac Rektorów - jedno z głównych zabytków miasta,

Schody Jezuitów,

Muzeum Etnograficzne.

Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość rejsu na wyspę Lokrum:klasztor Benedyktynów na wyspie Lokrum.

Centrum Turystyczne Lokrum i Żelazny Tron

*wycieczka do Splitu i Trogiru

Split - niezwykłe miasto, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Stare Miasto Splitu było w dawnych czasach cesarskim pałacem, natomiast dziś jest tętniącym życiem sercem miasta.

W 1979 roku historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Split jest też największym miastem w Dalmacji oraz drugim co do wielkości w całej Chorwacji.

Trogir - jedna z najpiękniejszych miejscowości w środkowej Dalmacji. Miasto Trogir przed 3000 laty założyli starożytni Grecy. Jest ono jednym z najlepiej zachowanych romańsko-gotyckich miast całej Środkowej Europy, dlatego też wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Trogir często nazywany jest miastem-muzeum. Do najważniejszych atrakcji należą Portal Radovana - najcenniejszy zabytek kamieniarstwa Dalmacji, twierdza Kamerlengo baszta św. Marka, pałac Ćipiko, katedra św. Lovre. Architektura dalmatyńskiego miasteczka robi ogromne wrażenie.
 


 

Dzień 6:

(03.05.2023) śniadanie. Zwiedzanie: Medjugorje i Mostar.

Medjugorje słynie z objawień Matki Boskiej. Miejscowość z roku na rok staje się coraz bardziej znanym ośrodkiem kultu maryjnego dla pielgrzymek z całego świata.

Mostar obok Sarajewa jest jednym z najładniejszych, najbardziej znanych i rozpoznawalnych miast na całych Bałkanach. Nazywany jest nieformalną stolicą Hercegowiny. To niezwykłe wielokulturowe miejsce słynie przede wszystkim z  kamiennego mostu przerzuconego nad zieloną tonią Neretwy. Most został zburzony podczas wojny bałkańskiej, a od 2004 ponownie łączy dwie części miasta.

Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.
 Dzień 7

(04.05.2023) zaraz po wczesnym śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Jezior Plitwickich

Jeziora Plitwickie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku - oto, co wówczas napisała o Plitwicach ta organizacja: 


Woda spływająca po wapiennych skałach od tysięcy lat tworzy bariery trawertynowe, stanowiące naturalne tamy, które z kolei stworzyły szereg pięknych jezior, jaskiń i wodospadów. Te procesy geologiczne trwają do dziś. Lasy Parku zamieszkują zaś niedźwiedzie, wilki i wiele rzadkich gatunków ptaków."

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w nocno porannych z dnia 04.05 na 05.05.

 


 

CENA:

28.04 - 05.05.2023 (8d / 5n)  1299zł

 

Cena zawiera

transport nowoczesnym autokarem | 5 noclegów w hotelu *** Labineca w Gradać  - hotel z basenem kąpielowym | pokoje typu comfort w budynku głównym | śniadania oraz obiadokolacje | ubezpieczenie KL, NNW, OC | bagaż | opieka pilota wycieczek  | realizacja programowych wycieczek | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba |  Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) - 10zł/osoba

Cena nie zawiera

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): 50 euro/os/pobyt- opłata miejscowa  (płatna na miejscu), taksa klimatyczna 1,4 euro/os/noc , Park Narodowy Jezior Plitwickich: ok. 25 euro/os. (płatny bilet na miejscu)

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Bilety wstępu - ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie po opublikowaniu oficjalnych na 2023 cen biletów wstępu przez dane atrakcje turystyczne:

Dubrownik

Mury Miejskie (200 HRK), Wzgórze Srd (kolejka linowa na wzgórze Srd - 170 HRK), Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego, Klasztor i kościół Franciszkanów (Muzeum klasztoru Franciszkanów - 45 HRK), Stradun, Pałac Rektorów (ok 130 HRK). Wśród tych licznych zabytków powstawały sceny do serialu Gra o Tron" czy jednej z części Gwiezdnych Wojen".

Trogir

 Twierdza Kamerlengo (25 HRK), baszta św. Marka, pałac Ćipiko, katedra św. Lovre (20 HRK).

Pozostałe bilety jeśli będą wymagane.

 

Transport autokarowy

Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny

- Autokar  (klimatyzacja, DVD, barek, WC).
- Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
- Postoje organizowane są co około 3- 4,5 godziny

 Złóż wstępne zamówienie on-line