Zwiedzanie » Jordania - Wycieczka Objazdowa - Karawana jedzie dalej !!! Super wycieczka
Jordania - Wycieczka Objazdowa - Karawana jedzie dalej !!! Super wycieczka


Jordania


Karawana jedzie dalej ...

 

LATO 2020

Atuty oferty

  • nocleg na pustyni
  • fakultatywnie Jeep Safari
  • hotel i relaks nad Morzem Martwym
  • Petra, Madaba i Góra Nebo
  • zwiedzanie i wypoczywanie

Opis oferty:

Wadi Rum

•Petra

• Morze Martwe

• Madaba

• Góra Nebo

• Akaba

• Taba

Jordania to kraj gościnny, spokojny, nowoczesny, przyjazny. Tu współczesność przeplata się z tradycją Orientu. Do wizyty w Jordanii zachęcają słoneczna pogoda, piękno przyrody, pustynne krajobrazy i unikatowe zabytki. W programie niezapomniane jeep safari w Wadi Rum i nocleg na pustyni, niezwykła Petra, relaks nad Morzem Martwym, Madaba i góra Nebo. Zwiedzanie Jordanii i plażowanie pod słońcem faraonów w hotelu z formułą all inclusive to fantastyczne połączenie.  Trasa w Jordanii: ok. 800 km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Taby. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień. wadi rum (trasa: ok. 180 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do granicy. Po przejściu formalności przejazd do WADI RUM, unikatowego w skali światowej wąwozu wpisanego na listę UNESCO.


Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): 3-godzinne safari samochodami terenowymi po pustyni zwanej Doliną Księżycową: źródła Lawrence, Kanion Khazali, czerwone wydmy, łuki skalne, jedne z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych świata. Powstało tu wiele filmów m.in. "Marsjanin". Przejazd do obozu, zakwaterowanie w namiotach, kolacja, nocleg.


3. dzień. petra (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienna wycieczka do PETRY - jednego z 7 cudów świata, miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu, ukrytego przez setki lat. Ten najsłynniejszy zabytek Jordanii jest wpisany na listę UNESCO. Drogę do Petry, położonej na szlaku karawan między morzami Martwym i Czerwonym, pokonuje się wąskim wąwozem Siq, który mieni się wszystkimi odcieniami różu i czerwieni. Na jego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki i pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta. Przy wyjściu z wąwozu oczom ukazuje się wspaniałe skalne miasto: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Brama Themenos, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulica Fasad, grobowce, Wielka Świątynia i Miejsce Ofiarne. Przejazd do hotelu nad Morzem Martwym, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.


4. dzień. morze martwe - madaba - góra nebo (trasa: ok.300 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny na kąpiel w MORZU MARTWYM, położonym w najgłębszej depresji świata sięgającej ponad 400 m p.p.m. Będzie tu okazja do skorzystania z jedynej w swoim rodzaju kąpieli. Ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) wody morza wypychają pływającego na powierzchnię. Przejazd Drogą Królewską, która prowadzi do MADABY - miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tam Mapa z Madaby - mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Następnym punktem zwiedzania jest GÓRA NEBO, uważana za miejsce śmierci Mojżesza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.


5. dzień. akaba (trasa: ok. 150 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Przeprawa promowa Akaba - Taba (lub przekroczenie granicy z Izraelem, następnie z Egiptem). Transfer do hotelu w TABIE. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


6.-7. dzień. taba

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub wycieczki fakultatywne. Kolacja, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i transfer do wybranego hotelu.


 

Terminy i ceny:

 

11.03 - 19.03(9d / 7n)    2849
25.03 - 02.04(9d / 7n)    2999
27.06 - 04.07(8d / 7n)    2839
01.08 - 08.08(8d / 7n)    2839
22.08 - 29.08(8d / 7n)    2839
12.09 - 19.09(8d / 7n)    2839

 

 

świadczenia:

7 noclegów: 1 w obozie w namiotach w Wadi Rum, 3 w Jordanii, 4 w Tabie w hotelach***/****; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: w Jordani: 3 śniadania, 3 kolacjie, w Egipcie: all inclusive • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, opłaty graniczne, przeprawa promowa, transfer przez Izrael, audio guide: ok. 230 USD; napiwki: ok. 7 USD/dzień/os.Opłaty fakultatywne: Jeep Safari Wadi Rum: ok. 50 USD.Przeprawa promowa Akaba-Taba uzależniona jest od warunków atmosferycznych.W obozie zakwaterowanie w 2- lub 3-os. namiotach z łazienką, klimatyzacją i wi-fi. Do dyspozycji Gości również duży namiot z recepcją i restauracją.Do Egiptu zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, wydanych po 2001 roku.
Złóż wstępne zamówienie on-line