Zwiedzanie » Malta - Wycieczka Objazdowa - Maltańskie trojaczki !! Super oferta
Malta - Wycieczka Objazdowa - Maltańskie trojaczki !! Super oferta


Malta

Wycieczka Objazdowa

"MALTAŃSKIE TROJACZKI"

2020

 

Atuty oferty

  • 3 wyspy: Gozo, Malta, Comino
  • jeep safari na Gozo
  • trekking na Comino
  • zabytki z listy UNESCO
  • rejs wokół portów Malty
  • wszystkie noclegi w jednym hotelu
  • spokojne tempo zwiedzania

Opis oferty:

Gozo • Il-Qala Belvedere • Ggantija • Ir-Rabat • Valetta • Cospicua • Vittoriosa • Senglea • Sliema • Comino Wyjątkowy program łączący zwiedzanie najciekawszych miejsc trzech wysp Archipelagu Maltańskiego. Trasa wycieczki prowadzi od bajecznej wyspy Gozo przez zabytki Valetty, aż do Błękitnej Laguny na spokojnej i mało znanej wyspie Comino. Gorące słońce, czas na relaks na plaży, zabytki z listy UNESCO i wygodny hotel to bardzo dobry przepis na wakacje w najdalej na południe wysuniętym kraju Europy. Trasa na Malcie: ok. 60 km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


2. dzień. gozo - il-qala belvedere - ggantija - ir-rabat

Śniadanie. Przejazd do portu i rejs na GOZO - mniejszą siostrę Malty, która zachwyca bajecznymi krajobrazami. Nic więc dziwnego, że to właśnie tu Odyseusz spędził siedem lat zwabiony przez nimfę Kalipso. Przejazd samochodami terenowymi przez najbardziej malownicze miejsca wyspy, często niedostępne dla autokarów i samochodów osobowych, to niepowtarzalna i ekscytująca wyprawa. Postoje m.in. w IL-QALA BELVEDERE - najdalej wysuniętej na wschód miejscowości Gozo. Zapierające dech widoki można podziwiać z małego dziedzińca przed kościołem znanym jako Il-Madonna tal-Blat (Święta Maria Skały). Kościół zwrócony jest w kierunku wyspy Comino, a legenda głosi, że został zbudowany tak, aby mieszkańcy sąsiedniej wyspy mogli śledzić mszę świętą zza morza. Następnie punkt widokowy nad jaskinią Kalipso, i jeśli czas pozwoli, krótka wizyta na pięknej plaży Ramla. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu starożytnych świątyń GGANTIJA. Obiad. Przejazd na zachód do punktu widokowego Dwejra. Wizyta w dolinie Wied il-Miela?, gdzie znajduje naturalny most skalny. Przejazd na północ wyspy do basenów solankowych. Proces pozyskiwania soli z wody morskiej obywa się tradycyjnymi metodami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Na koniec stolica wyspy IR-RABAT z dominującą Cytadelą, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. valletta - cospicua - vittoriosa - senglea

Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy - VALLETTY, która do dziś zachowała unikalny charakter. Dominuje tu zabudowa z czasów, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Spacer: Pałac Wielkich Mistrzów, skwer św. Jerzego, port z zapierającą dech panoramą miasta, Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia "Ścięcie św. Jana Chrzciciela". Czas wolny. Przejazd do Trzech Miast, gdzie kawalerowie miecza osiedlili się po przybyciu na wyspę. Zwiedzanie ufortyfikowanego portu COSPICUA, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w VITTORIOSA, aby na koniec dnia dotrzeć do SENGLEA, słynnego z odparcia inwazji tureckiej. Czas wolny na podziwianie imponującej panoramy wyspy. Powrót do hotelu, nocleg.


4. dzień. rejs - sliema

Śniadanie. Przejazd do mariny w miasteczku Sliema. Rejs (1,5 godz.) łodzią wycieczkową dookoła głównych portów Malty. Wizyta w urokliwych zatoczkach oraz licznych marinach, gdzie cumują nowoczesne jachty. Doskonała okazja do uwiecznienia na fotografiach pięknych widoków na Vallettę i Trzy Miasta od strony morza. Czas wolny na obiad i zakupy w centrum SLIEMY, ze słynną promenadą pełną niezliczonych sklepów, kawiarni, restauracji i barów. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień. comino

  Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na Comino. Maleńka wyspa, niegdyś kryjówka piratów i przemytników, ma powierzchnię zaledwie 3,5 km² i tylko czterech stałych mieszkańców. Jest tu hotel, mała kaplica poświęcona powrotowi Matki Bożej z Egiptu i wieża rycerska zbudowana przez wielkiego mistrza Alof de Wignacourt w XVII w. Dziewicza przyroda, spokój i brak ruchu samochodowego sprawiają, że wyspa jest doskonałym miejscem dla spacerowiczów i fotografów. To także raj dla wszystkich, którzy kochają pływanie i sporty wodne. Błękitna Laguna, z krystalicznie czystą, błękitną wodą to jeden z najbardziej spektakularnych widoków Archipelagu Maltańskiego. Ok. 2-godzinny trekking po wyspie, czas wolny na plażowanie i kąpiel. Powrót do hotelu, nocleg.


6. dzień. wypoczynek - wieczór maltański

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywne (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście do tawerny na noc maltańską. Wieczór rozpoczyna się od dźwięków mandoliny i tradycyjnego śpiewu. Kolacja, na którą składają się tradycyjne dania kuchni maltańskiej przygotowywane przez najlepszych maltańskich kucharzy. W menu m.in. przystawki, ricotta ravioli, królik smażony w winie i czosnku, Bragjoli (wołowina z oliwkami) oraz wspaniałe maltańskie desery. Do kolacji podawane jest maltańskie wino, kawa, herbata i zimne napoje. Powrót do hotelu, nocleg.


7. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny. Nocleg.

8. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.


 

TERMINY I CENY:

18.04 - 25.04(8d / 7n)    2969
27.06 - 04.07(8d / 7n)    3669
15.08 - 22.08(8d / 7n)    3739
19.09 - 26.09(8d / 7n)    3669

 

świadczenia:

7 noclegów w hotelu *** w okolicy Qawra; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 7 śniadań, 1 obiad • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: podatek turystyczny: ok. 0,5 EUR/os./noc, nie więcej niż 5 EUR/os./pobyt (opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelu), rejs na Gozo, rejs wokół portów Malty, bilety wstępu i lokalny przewodnik: ok. 160 EUR, dzieci do 12 lat: ok. 45 EUR.Wycieczki fakultatywne: rejs na Comino: ok. 63 EUR; wieczór maltański: ok. 55 EUR.Dopłata do Hotelu Santana****/os.: 500 PLN.

 


 

 

TY WYBIERASZ

MY SPEŁNIAMY MARZENIA
Złóż wstępne zamówienie on-line