Sylwester 2018/2019

tel.: 798 357 612 - sprawdź godziny wyjazdu lub wylotu
Austria Sylwester Wiedeń + Bratysława - 2 noclegi 2018/2019


Austria / Wiedeń

Sylwester Wieden + Bratyslawa

BB - śniadanie

29.12.2018 - 01.01.2019 (3 dni / 2 nocy )

558zł/os

 

Sylwester w Bratysławie i Wiedniu    
Idealna propozycja dla osób, które chcą zwiedzić Wiedeń i Bratysławę w zimowej scenerii, a przy okazji w wyjątkowy sposób zakończyć 2018 rok. Proponujemy dwa rozwiązania na szaleństwo sylwestrowej nocy - imprezę pod rozgwieżdżonym niebem na Rynku w Bratysławie lub zabawę taneczną z dj'em w hotelowej restauracji. Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz gwarantujemy, że będzie to niezapomniana zabawa w iście szampańskim nastroju!

Program ramowy    

DZIEŃ 1 (29.12.2018r)
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę,
Czechy, Słowację.

DZIEŃ 1 (30.12.2018r)
Przejazd do Wiednia. W towarzystwie przewodnika, autokarem przejedziemy powoli staromiejską obwodnicą zwaną “Ringiem". Zobaczymy gmach dawnego Ministerstwa Wojny, budynek Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlament ze stojącym przed nim posągiem Pallas Ateny, Ratusz, Teatr Zamkowy, Operę i Kościół Wotywny. Następnie zapoznamy się z niezwykła twórczością Friedensreicha Hundertwassera. Podziwiając zaprojektowany przez niego dom dowiemy się, jakie idee próbował wnieść do światowej architektury. W pasażu jego imienia będziemy mieli czas na zakup pamiątek, czy wypicie kawy przy oryginalnym barowym blacie, środkiem którego płynie strumyczek. Przejeżdżając ulicami Wiednia, znajdziemy się w jego trzeciej dzielnicy, gdzie będziemy mogli podziwiać Belvedere - wspaniałą, barokową rezydencję wielkiego wodza przełomu XVII i XVIII wieku - Eugeniusza Sabaudzkiego. Kolejnym etapem zwiedzania dawnej stolicy C.K Monarchii (gdzie na każdym kroku czuje się specyficzny klimat tamtych pięknych czasów) będzie spacer, w trakcie którego zajrzymy do Kościoła Augustianów - bardzo ważnej dla rodu Habsburgów świątyni. Zobaczymy Plac Bohaterów z ogromnymi pomnikami słynnych wodzów - Eugeniusza Sabaudzkiego i arcyksięcia Karola I Habsburga. Później przejdziemy dziedzińcami Zamku Hofburg, żeby po wyjściu monumentalną  Bramą św. Michała znaleźć się przy Kohlmarkt – reprezentacyjnej ulicy miasta. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znana z doskonałych wypieków i niespotykanie pysznej kawy cukiernia Demel. Przechodząc obok witryn ekskluzywnych butików,  należących do najbardziej znanych kreatorów mody światowej, skręcimy z ulicy na Plac Graben, gdzie urzeknie nas Kolumna św. Trójcy – wyjątkowo piękna kolumna morowa. Będziemy również podziwiać potężną, gotycką katedrę św. Szczepana - Stephansdom, zwieńczoną dachem składającym się z 230 tysięcy glazurowanych dachówek! Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Bratysławy.

DZIEŃ 2 (31.12.2018r)
Śniadanie. Zwiedzanie Bratysławy rozpocznie się od spojrzenia na stolicę Słowacji z perspektywy zamku położonego na wzgórzu. Z jego murów rozciąga się piękny widok na całe miasto i okolicę, również tę, która położona jest po austriackiej stronie granicy. Tutaj, po raz pierwszy, będzie możliwość podziwiania Dunaju - naturalnego, wspólnego mianownika wszystkich odwiedzanych przez nas stolic. Następnie spacer urokliwymi uliczkami niezwykle kameralnej, miejscowej starówki. To okazja, by zapoznać się z bogatą historią Pressburga (historyczna nazwa miasta) i zobaczyć katedrę   św. Marcina, która była miejscem koronacji wielu królów węgierskich. Przejście w stronę Starego Ratusza usytuowanego na Hlavnem Namestie, czyli głównym placu miasta. Po drodze, zachwycając się pięknem Bratysławy, miniemy jeden z symboli miasta - Wieżę Michalską. Spacer zakończony zostanie pod eklektycznym gmachem Słowackiego Teatru Narodowego. W czasie wolnym,  będzie możliwość zakupu pamiątek czy spróbowania pysznych, miejscowych lodów. Wieczorem dla chętnych zabawa sylwestrowa hotelowej restauracji (opcjonalnie) lub w centrum miasta obejmująca pokazy fajerwerków (we własnym zakresie). Powrót do hotelu ok. 2 w nocy. Nocleg.

DZIEŃ 3 (01.01.2019r)
Późne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do poszczególnych miast w godzinach wieczornych/późnowieczornych.
Tour guide oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym   
Mobilny zestaw audio - indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.Informacje dodatkowe    
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych

dokumenty - dowód osobisty lub paszport

zaleca się wyrobienie karty EKUZ


Pakiet komfort    
gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo - 2 x herbata, 2 x kawa, 2 x zimny napój 0,2l )
torba materiałowa z logo
Cena - 50 zł/os.


Cena obejmuje    
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, multimedialny system rozrywki, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
opiekę pilota w czasie podróży
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)
zakwaterowanie - 2 noclegi w hotelu *** w okolicach Bratysławy
wyżywienie - 2 śniadania
butelkę noworocznego szampana

Dopłaty wymagane na miejscu   
koszty programowe - 15 euro/os (opłata za usługę przewodnicką oraz opłaty lokalne) - płatne u pilota w autokarze, opłata nie podlega rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne    
zabawa Sylwestrowa w Restauracji - 60 euro/os
(zabawa taneczna z dj'em, pokaz fajerwerków, loteria, jedzenie - aperitif, 3-daniowa kolacja, napoje bezalkoholowe, wino i przekąski, lampka szampana o północy, zupa po północy)
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 15000 euro, NNW 15000 zł,
bagaż (utrata 1000 zł)  - 120 zł/os
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 6,7% wartości rezerwacji
pakiet komfort lub prestigeZłóż wstępne zamówienie on-line